Pielęgnacja huśtawki ogrodowej

Drewniana huśtawka ogrodowa to w ciepłych porach roku niezastąpiony element w każdym ogrodzie. Pozostająca pod chmurką także w pozostałych miesiącach jest nieustannie narażona na częste zmiany temperatur, opady deszczu i śniegu oraz działanie promieni słonecznych. Wszystko to może powodować, że drewno traci swoje walory estetyczne i jest o wiele bardziej narażone na działanie grzybów pleśniowych. Aby w pełni cieszyć się pięknem tego naturalnego materiału, warto zawczasu użyć odpowiednich produktów do jego ochrony. Dominik Strzelec, ambasador marki Drewnochron pokazuje, jak zrobić to prawidłowo przywracając tym samym dawną świeżość i blask huśtawce.

Konserwacja huśtawki ogrodowej przy użyciu Drewnochron Impregnat Eco & Protection.

Dominik Strzelec przeprowadził konserwację huśtawki ogrodowej

Odpowiednio zabezpieczona huśtawka ogrodowa posłuży całej rodzinie przez lata i będzie pięknie prezentowała się w ogrodzie.

Do jej renowacji świetnie sprawdzi się produkt Drewnochron Eco&Protection, który podkreśli naturalny rysunek drewna oraz zapewni drewnianym powierzchniom ochronę aż do 9 lat.

Przed przystąpieniem do malowania, warto zastosować się do paru istotnych kroków

1. Należy przeszlifować surowe drewno przy użyciu papieru ściernego o gradacji 120, co pozwoli na usunięcie zabrudzeń i wyrównanie powierzchni. Przed nałożeniem produktu, drewno należy odpylić i odtłuścić benzyną ekstrakcyjną.

Dowiedz się więcej o tej metamorfozie

Oczyszczona huśtawka ogrodowa przed nałożeniem Drewnochron Eco&Protection
Oczyszczona huśtawka ogrodowa przed nałożeniem Drewnochron Eco&Protection

2. Kolejnym etapem jest aplikacja produktu - impregnat należy dokładnie wymieszać, a następnie przy pomocy pędzla nanosić zgodnie z kierunkiem usłojenia drewna. Przed nałożeniem kolejnej warstwy preparatu, warto wykonać szlif i dokładnie odpylić powierzchnię.

Dominik Strzelec nakłożył Drewnochron Impregnat Eco&Protection na powierzchnię huśtawki ogrodowej
Dominik Strzelec nakłożył Drewnochron Impregnat Eco&Protection na powierzchnię huśtawki ogrodowej
Zostało dodane do zapisanych. *
Zostało usunięte z zapisanych. *