Konserwacja skrzyni ogrodowej

Skrzynia ogrodowa, która przez większość roku znajduje się na zewnątrz, jest stale narażona na szkodliwe działanie promieniowania UV, zmiany temperatur oraz opady atmosferyczne, które mogą negatywnie wpływać na drewno. Bez odpowiedniego zabezpieczenia, szybko traci ono swoje pierwotne walory, a proces degradacji wpływa negatywnie zarówno na jego wygląd, jak i wytrzymałość. Aby skutecznie ochronić drewnianą powierzchnię, należy jak najszybciej zaimpregnować surowe drewno. Dominik Strzelec, ambasador marki Drewnochron pokazuje, jak skutecznie przeprowadzić ten proces i nadać skrzyni ogrodowej nowy wygląd.

Pielęgnacja skrzyni ogrodowej przy pomocy Drewnochron Olej do Drewna.

Dominik Strzelec bierze na warsztat skrzynię ogrodową

Odpowiednio zabezpieczona drewniana skrzynia posłuży na lata i świetnie sprawdzi się np. do przechowywania narzędzi. 

Produktem, który idealnie zadba o surowe drewno jest Drewnochron Olej do Drewna,  dedykowany zarówno do drewna krajowego jak i egzotycznego. Olej pięknie podkreśli rysunek drewna oraz nada wyjątkowy kolor malowanej powierzchni.

Aby prawidłowo przeprowadzić proces olejowania warto zastosować się do kilku zasad:

1. Surowe drewno przed malowaniem wymaga przygotowania - należy je przeszlifować papierem ściernym o gradacji 40-60, a następnie dokładnie odpylić i usunąć ewentualne tłuste plamy przy pomocy benzyny ekstrakcyjnej.

Dowiedz się więcej o tej metamorfozie

Oczyszczenie skrzyni ogrodowej przed zastosowaniem Drewnochron Olej do Drewna
Oczyszczenie skrzyni ogrodowej przed zastosowaniem Drewnochron Olej do Drewna

2. Aplikacja – olej należy nanosić przy pomocy pędzla wzdłuż desek, a nadmiar preparatu usunąć miękką szmatką. Po 20 godzinach od nałożenia pierwszej warstwy należy nałożyć drugą warstwę.

Odnowiona skrzynia ogrodowa z Drewnochron Olej do Drewna w odcieniu tik
Odnowiona skrzynia ogrodowa z Drewnochron Olej do Drewna w odcieniu tik
Zostało dodane do zapisanych. *
Zostało usunięte z zapisanych. *