Grunt to grunt

Istnieje ponad 5 tys. gatunków drewna, które mają różnorodne zastosowanie. Z tego naturalnego materiału wykonamy podłogę, taras, ale także meble czy kompletną konstrukcję domu. Warunkiem długoletniego użytkowania jest odpowiednia pielęgnacja – dostosowana do rodzaju i przeznaczenia, a podstawą jest pierwszy krok, którym zawsze powinna być impregnacja gruntem – produktem biobójczym zapewniającym pełne zabezpieczenie przed niszczącym działaniem mikroorganizmów i owadów.

Surowe drewno wymaga zagruntowania produktem Drewnochron Impregnat Gruntujący lub Drewnochron Impregnat Grunt R
Surowe drewno wymaga zagruntowania produktem Drewnochron Impregnat Gruntujący lub Drewnochron Impregnat Grunt R

Surowe drewno wymaga zagruntowania odpowiednim produktem. Można wybierać spośród dwóch produktów Drewnochron Impregnat Gruntujący i Drewnochron Impregnat Grunt R.
 

Do największych zalet Drewnochron Impregnat Gruntujący należy to, iż głęboko wnika w drewno, wzmacniając jego strukturę. Dzięki temu, że reguluje chłonność drewna, obniża zużycie wyrobów nawierzchniowych oraz zwiększa ich przyczepność. Warto wspomnieć, że nie tworzy powłoki i dlatego można go stosować pod wszystkie typy farb oraz środków do drewna. Zastosowanie preparatu to gwarancja jakościowej ochrony przed rozwojem grzybów, które powodują siniznę i rozkład drewna. Na uwagę zasługuje fakt, że Drewnochron Impregnat Gruntujący chroni drewno również przed owadami, które są jego technicznymi szkodnikami.
 

Ważne, aby pamiętać, że impregnat gruntujący nie chroni przed działaniem promieniowania UV i odbarwieniami. Dlatego konieczna jest dodatkowa warstwa preparatu powłokowego. Nie znaczy to jednak, że musimy nakładać grube warstwy. Wręcz przeciwnie, impregnat nawierzchniowy nakładamy za pomocą pędzla, w umiarkowanych ilościach wzdłuż słojów, dokładnie rozcierając. Unikniemy w ten sposób pękania i łuszczenia się powierzchni. Najbardziej estetyczny efekt uzyskamy, kiedy zadbamy o gładkość powierzchni. Każdą wyschniętą warstwę warto delikatnie przeszlifować przed nałożeniem kolejnej. Zarówno Drewnochron Impregnat Gruntujący i Drewnochron Impregnat Grunt R mogą być stosowane na oszlifowane jak i nieoszlifowane surowe drewno. Należy nadmienić, że wymienione impregnaty nie powinny być stosowane do ochrony drewna, które ma stały kontakt z glebą i wodą.

TU DOWIESZ SIĘ WIĘCEJ O PRODUKTACH DREWNOCHRON

Gdzie stosować bezbarwny impregnat do drewna?

Wspomniane wyżej impregnaty: Drewnochron Impregnat Gruntujący i Drewnochron Impregnat Grunt R są przeznaczone do ochronnego malowania przedmiotów drewnianych stosowanych na zewnątrz pomieszczeń. Mogą być więc stosowane w celu zabezpieczenia drzwi, okien, mebli ogrodowych, boazerii zewnętrznych, altanek, domków letniskowych, płotów, konstrukcji stropów czy też dachów. Oprócz tego produkt może być wykorzystywany wewnątrz pomieszczeń, jednak w tym przypadku zaleca się, aby Drewnochron Impregnat Gruntujący użyć wyłącznie do ram okiennych i drzwi zewnętrznych, a Drewnochron Impregnat Grunt R wyłącznie w pomieszczeniach sporadycznie eksploatowanych, jak np. strychy oraz poddasza. Zadaniem obu impregnatów gruntujących jest zabezpieczenie drewna przed działaniem czynników biologicznych, takich jak owady, grzyby powodujące siniznę oraz podstawczaki rozkładające drewno.

Zostało dodane do zapisanych. *
Zostało usunięte z zapisanych. *