Grunt to grunt

Istnieje ponad 5 tys. gatunków drewna, które mają różnorodne zastosowanie. Z tego naturalnego materiału wykonamy podłogę, taras, ale także meble czy kompletną konstrukcję domu. Warunkiem długoletniego użytkowania jest odpowiednia pielęgnacja – dostosowana do rodzaju i przeznaczenia, a podstawą jest pierwszy krok, którym zawsze powinna być impregnacja gruntem – produktem biobójczym zapewniającym pełne zabezpieczenie.

Surowe drewno wymaga zagruntowania produktem Drewnochron Impregnat Grunt R
Surowe drewno wymaga zagruntowania produktem Drewnochron Impregnat Grunt R

Jedną z największych zalet Drewnochron Impregnatu Grunt R jest fakt, że bardzo głęboko wnika w strukturę drewna chroniąc zarówno jego powierzchnię, jak i wnętrze. Ponadto wyrównuje chłonność materiału, przez co zwiększa wydajność wyrobów nawierzchniowych. Na uwagę zasługuje także fakt, że prezentowany produkt nie powoduje korozji, a zatem po przeprowadzeniu impregnacji do drewna mogą być wbijane gwoździe lub przykręcane okucia bez jakiegokolwiek ryzyka pojawienia się rdzy na metalowych elementach.

Zastosowanie preparatu to gwarancja jakościowej ochrony przed sinizną, grzybami domowymi oraz owadami. Ważne, aby pamiętać, że impregnat gruntujący nie chroni przed działaniem promieniowania UV i odbarwieniami. Dlatego konieczna jest dodatkowa warstwa preparatu powłokowego. Nie znaczy to jednak, że musimy nakładać grube warstwy. Wręcz przeciwnie, impregnat nakładamy za pomocą pędzla, w umiarkowanych ilościach wzdłuż słojów, dokładnie rozcierając. Unikniemy w ten sposób pękania i łuszczenia się powierzchni. Najbardziej estetyczny efekt uzyskamy, kiedy zadbamy o gładkość powierzchni. Każdą wyschniętą warstwę warto delikatnie przeszlifować przed nałożeniem kolejnej. Drewnochron Impregnat Grunt R może być stosowany nawet na surowym drewnie.

SPRAWDŹ WSZYSTKIE SZCZEGÓŁY O DREWNOCHRON IMPERGNAT GRUNT R

Gdzie stosować bezbarwny impregnat do drewna?

Prezentowany Drewnochron Impregnat Grunt R jest przeznaczony do ochronnego malowania przedmiotów drewnianych stosowanych na zewnątrz pomieszczeń. Może być więc stosowany w celu zabezpieczenia drzwi, okien, mebli ogrodowych, boazerii zewnętrznych, altanek, domków letniskowych, płotów, konstrukcji stropów czy też dachów. Oprócz tego produkt może być wykorzystywany wewnątrz pomieszczeń, jednak w tym przypadku zaleca się, aby były to pomieszczenia sporadycznie eksploatowane, takie jak strychy oraz poddasza. Zadaniem Drewnochron Impregnat Grunt R jest zabezpieczenie drewna przed działaniem czynników biologicznych, takich jak owady, grzyby powodujące siniznę oraz podstawczaki rozkładające drewno.

KUP DREWNOCHRON IMPREGNAT GRUNT R
Zostało dodane do zapisanych. *
Zostało usunięte z zapisanych. *