Wczytujemy stronę
Bezpieczny remont w pokoju malucha

Bezpieczny remont w pokoju malucha

Każdy rodzic chce stworzyć dla swojej pociechy jak najlepsze warunki do życia. Już od najmłodszych lat maluch powinien być otoczony estetycznym wnętrzem, które dobrze wpływa na samopoczucie i stymuluje rozwój. Przy urządzaniu pokoju stosujmy tylko te produkty do malowania, które są w pełni bezpieczne dla najmłodszych. Szczególną ostrożność zachowajmy także podczas samego remontu.

Nie musi być drogo

Nie trzeba wydawać dużych kwot aby zatrudnić projektanta, który urządzi gustowną przestrzeń dla malucha. Uwolnijmy kreatywność i bazując na tym, co już mamy, stwórzmy przytulny pokój. Nie potrzeba sporych nakładów, aby uzyskać interesujący efekt. Wystarczy, że przygotujemy się do remontu, wybierając bezpieczne, a zarazem atrakcyjne wizualnie produkty. Łatwym sposobem jest malowanie drewnianych mebli. Ten wytrzymały materiał posłuży dziecku przez lata, a pokryty barwną powłoką, może stanowić świetną ozdobę.

Kolory bazowe i dodatkowe

Gust malucha zmienia się błyskawicznie. Wystarczy, że nasza pociecha zainspiruje się nową bajką lub zobaczy interesujący element wystroju w pokoju koleżanki, a natychmiast będzie chciała mieć zupełnie inną kolorystykę. Warto zatem postawić na barwę, która będzie bazą do stworzenia różnych stylizacji. Zmiana pościeli, zegara ściennego, zasłon czy dywanu nie będzie kosztowała wiele, a przyniesie znaczący efekt.

Produkty warte uwagi

Ważny jest też sam wybór odpowiedniego preparatu, aby był przeznaczony do malowania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Dobrze, jeśli szybko wysycha. Istotny jest też niedrażniący zapach oraz to, czy posiada atest higieniczny.

– Dziecięcy pokój zyska nowego charakteru, jeśli pomalujemy w nim niewielkie elementy: półki, ramki na zdjęcia, mały stolik czy drzwiczki od szafy. Do tego zadania możemy użyć Lakierobejcy 2w1 marki Drewnochron. To produkt podkreślający usłojenie drewna, nadający satynowe wykończenie. Jest dostępny w 40 atrakcyjnych barwach w komputerowym systemie kolorowania. Każdy może znaleźć tonację świetnie pasującą do aranżacji pokoju – radzi Kamila Fojt-Adamczyk, brand manager marki Drewnochron. – Mając na względzie, że dzieci są bardzo wrażliwe na zapachy, trzeba wybierać takie produkty, które nie są drażniące dla zmysłów. Dla przykładu, Lakierobejca 2w1 podczas malowania pachnie lasem. Niemniej jednak po remoncie pomieszczenie koniecznie należy dobrze wywietrzyć.

Zasady aplikacji

Podczas nakładania produktu koniecznie dostosujmy się do zaleceń producenta. Nie musimy mieć zaawansowanych umiejętności, aby odmalować drewnianą powierzchnię. Na początku przeszlifujmy drewno drobnoziarnistym papierem ściernym, usuńmy pył i odtłuśćmy chociażby wodą z płynem do mycia naczyń. Dopiero w momencie, gdy drewno jest już całkowicie suche, możemy zaaplikować lakierobejcę. Do większych powierzchni możemy użyć wałka, do załamań i niewielkich elementów – pędzla. Zachowajmy minimum dwugodzinny odstęp pomiędzy malowaniem kolejnych warstw. Lakierobejca wysycha po czterech godzinach od nałożenia ostatniej powłoki.

Zaangażujmy dziecko

Malowanie drewnianych elementów w dziecięcym pokoju to świetny pomysł na efektowną i niezbyt kosztowną zmianę charakteru wnętrza. Oryginalna aranżacja pobudzi kreatywność malucha. Pozwólmy starszym dzieciom zdecydować, jakie barwy będą dominować w ich pokoju. Niech kolorystyka będzie przyjazna dla oka i nie męczy wzroku naszej pociechy. Idealnie sprawdzą się pogodne kolory o średnim nasyceniu: pastelowy żółty, pomarańczowy czy zielony.