Wczytujemy stronę
3 pomysły na kącik zabaw w ogrodzie

3 pomysły na kącik zabaw w ogrodzie


Ogród to nieograniczona przestrzeń możliwości dobrej zabawy, zwłaszcza dla najmłodszych. Czas na świeżym powietrzu niesie ze sobą same korzyści – dzieci mają okazję rozładować nadmiar energii, rozbudzić kreatywność i poznać otaczający je świat przyrody. Jeśli berek, zabawa w chowanego i budowa zamków z piasku już się trochę znudziły, mamy dla Was 3 ciekawe pomysły na ogrodowy kącik zabaw, który stworzycie z rzeczy dostępnych w każdym domu.

Pomysł 1: Kuchnia z palet

Latem, zabawę w „dom” warto przenieść do ogrodu i zbudować kuchenne mebelki ze starych palet. Wypełniając dolny stelaż folią lub zabudowując spody z jednej strony drewnianą deską, w prosty sposób stworzymy półeczki na dziecięce zabawki. Jeśli do dyspozycji mamy więcej palet możemy też stworzyć osobny blat, który posłuży naszym dzieciom do zabawy w restauracje wydającą warzywa i owoce z własnego ogródka.

Wskazówka – pamiętaj o bezpieczeństwie!

Przed rozpoczęciem dziecięcej zabawy  drewno palet należy dokładnie oczyścić i wygładzić szlifierką lub papierem ściernym, a wszystkie wystające gwoździe łączące poszczególne elementy – zabezpieczyć lub ukryć. Aby dziecięca mini-kuchnia pięknie się prezentowała i służyła przez kilka lat, drewno warto pomalować Olejem do drewna marki Drewnochron. Jako że jest to produkt zawierający dużą ilość naturalnych składników, drewniane elementy po zakończeniu sezonu, bez obawy o zdrowie można przenieść z ogrodu do domu.

Pomysł 2: Namiot Indian

Schowana wśród drzew kryjówka w ogrodzie to marzenie każdego dziecka. Do budowy indiańskiego tipi będziemy potrzebować kilku rzeczy, które możemy znaleźć w domu: 5 drewnianych kijków, sznurek, wkrętarka, linijka i ołówek oraz koc lub stare prześcieradło. Wystarczy nawiercić otwory w górnej części kijków i przeciągnąć przez nie sznurek. Taki prosty stelaż wbijamy w ziemię w ogrodzie i unieruchamiamy np. kamykami. Okrywamy dostępnym materiałem i dowolnie przyozdabiamy indiańskimi dekoracjami – gotowe! W takim campingowym schronieniu można spędzić z dziećmi niezapomnianą noc w ogrodzie, opowiadając historię o przygodach nieustraszonych Indian.

Wskazówka – chroń drewno blisko gruntu!

Z czasem na drewnianych kijkach wbitych w ziemię może pojawić się wilgoć, a następnie grzyb lub sinizna. Aby zabezpieczyć je przed działaniem wody i czynników biologicznych powinniśmy zastosować głęboko wnikający w strukturę drewna produkt, taki jak Drewnochron Grunt R. Części kijków, które znajdą się w ziemi warto całkowicie zamoczyć w puszce z produktem i pozostawić na chwilę do wchłonięcia preparatu. Jako ochronną warstwę zewnętrzną możemy zastosować Impregnat Extra Powłokotwórczy, który nie tylko zapewni wodoodporną powłokę, ale też doda namiotowi Indian koloru naturalnego drewna i pozwoli wtopić dziecięcą kryjówkę w ogrodową przestrzeń.

Pomysł 3: Maxi domino

Szukacie oryginalnego pomysłu ale nie macie zbyt wiele czasu i miejsca? Ze starych drewnianych desek stwórzcie gigantyczne domino, które dzieci będą mogły rozłożyć na ogrodowej trawie. Wystarczy pociąć deski na kilkanaście (lub kilkadziesiąt) równych kawałków, oczyścić i przeszlifować drewno, a następnie wyżłobić delikatne wgłębienia oznaczające liczbę oczek. To proste rozwiązanie gwarantuje świetną zabawę dla całej rodziny.

Wskazówka – dodaj kolor!

Domino będzie pięknie wyróżniało się na trawie, jeśli pomalujemy je na różne kolory. W tym celu warto wykorzystać bezbarwny Lakier Jachtowy marki Drewnochron, który stosowany jest jako baza w systemie kolorowania Dekoral Color System – a to ponad 40 różnorodnych barw do wyboru. Dodatkowo, preparat jest odporny na wodę i działanie promieniu UV, co sprawia, że dzieci mogą zacząć ogrodową zabawę, gdy na trawie znajduje się jeszcze poranna rosa lub pozostawić drewniane klocki na słońcu bez strachu, że po kilku godzinach kolor wyblaknie.

Z tymi pomysłami nie ma szans na nudę w ogrodzie! Jeśli jeszcze bardziej chcemy zaangażować dzieci w nowe zabawy, możemy poprosić je o pomoc w pracach projektowych. Wspólne majsterkowanie to nie tylko aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu, ale też praktyczna lekcja techniki.